Ajutised tattood: 9 asja mida Sa pead teadma

07.11.2021
Ajutised tattood: 9 asja mida Sa pead teadma

Mis on ajutised tattood?

Ajutised tattood on pildid, mis kleebitakse või joonistatakse nahale, et imiteerida päris tätoveeringuid. Nagu nimigi ütleb, on ajutised tattood ajutised.

Ajutise kleebitava tattoo pilt on prinditud paberile, mis muudab selle kinnitamise nahale lihtsaks. Pealejoonistatavate ajutiste tattoode puhul kasutatakse pildi joonistamiseks värvipigmente. Kogu protsess on täiesti valutu ja nõuab vähe aega kinnitumiseks ja kuivamiseks. 

Millist tüüpi ajutisi tattoosid on olemas?

Peamiselt on ajutisi tattoosid kolme tüüpi:

 1. Henna või mõne muu pigmendiga joonistatavad tattood. Nende puhul joonistatakse pilt kehale värvipastaga. Peale pasta kuivamist pestakse pasta maha ning nahale jääb päris tätoveeringule sarnanev veekindel ajutine pilt. Joonistus kulub maha umbes 1-2 nädala jooksul. Miinuseks on see, et pasta kuivamise ajal tuleb vältida selle koha puudutamist ja ideaalis isegi liigutamist. Lisaks on pasta väga määriv ja rikub sageli riideid või mööblit. Plussiks saab lugeda võrreldes muude ajutiste tattoodega pikemaajalist kestvust.
 2. Šablooni abil pealekantavad tattood. Nende ajutiste tattoode pealekandmiseks on abivahendina kasutusel šabloon. Odavama versiooni puhul kantakse värv nahale svammi abil, kallimate puhul airbrush masinaga. Tattood saab teha nii veekindla kui mitte veekindla värviga. Tattoo saab valmis kiiresti ja kuivab kähku. Veekindel versioon püsib peal umbes kümme päeva.
 3. Pealekleebitavad ajutised tattood. Need on kõige levinumad ajutised tattood. Need kantakse nahale paberilt, mida tuleb lihtsalt niisutada. Peamine erinevus eelnevate tattoo tüüpidega on see, et pealekleebitavad ajutised tattood kooruvad maha aga pealejoonistatavad ajutised tattood kuluvad ühtlaselt järjest heledamaks. Pealekleebitavaid ajutisi tattoosid pakub Sipelgapood.

Kui kaua ajutine tätoveering nahal püsib?   

Ajutine tattoo püsib nahal mõnest päevast kuni mõne nädalani. Pealpüsimise aeg sõltub mitmest asjaolust. Näiteks püsib tattoo kauem, kui see asub kehaosal, mis ei ole riiete vastas. Ja loomulikult püsib tattoo paremini, kui see on paigaldatud puhtale ja kuivale nahale. 

Pealekleebitavad ajutised tattood kuluvad kiiremini maha ka nendest kehapiirkondadest, mis eritavad rohkem rasu. Kuna lastel rasueritus puudub, siis neil püsivad kleebitavad ajutised tattood peal tavaliselt kauem, kui täiskasvanutel.

Oluline on valida kehal selline koht, kus on sile nahk ja vähe kortse. Siis tattoo mitte ainult ei püsi kauem, vaid näeb ka ilusam välja. Hea on enne tattoo paigaldamist eemaldada karvad. Karvad raskendavad tattoo paigaldamist ja see kulub tavalisest kiiremini maha.

 

Kas ajutised tattood on veekindlad?

Jah! Sa võid nendega ujuda või käia pesemas kartmata, et tattoo maha tuleb. Loomulikult ei tohi pestes tattooga kaetud kohta kõvasti hõõruda, sest siis võid pildi rikkuda ja see kulub kiiremini maha. 

Kuidas paigaldada kleebitavaid ajutisi tattoosid? 

Selleks, et tattoo püsiks võimalikult kaua ja näeks hea välja, paigalda neid järgneva juhendi järgi: 

 • Nahk peab olema kuiv ja puhas, ilma kahjustuse või allergiata
 • Paigalduse koht peab olema sile ja karvavaba
 • Lõika tattoo lehest sulle sobiv kujund välja. Eemalda kujundilt kile ja vajuta paber pildi poolega vastu nahka.
 • Pane paberile märg lapp või nuustik. Jälgi, et paber oleks kogu aeg tihedalt naha vastas, ei liiguks kohalt ja saaks korralikult läbi niisutatud.
 • Hoia niisutatud lappi tattoo paberi peal u 30 sekundit.
 • Eemalda niisutatud lapp ja piilu tattoo paberi serva alla, kas tattoo on ilusti nahale kinni jäänud. Kui pilt on lahti, hoia paberit veel veidi aega peal. Kui tattoo on korralikult nahale kinnitunud, eemalda paber. Kõige parem on paberit eemaldada seda tattoo pealt maha libistades.
 • Kuivata tattooga nahk ettevaatlikult paberrätikuga 

 

Kas ajutised tattood on ohutud?

Ajutised tattood sisaldavad erinevaid koostisosi, nagu polümeerid, värnitsad ja värvid. Siiski on see nimekiri lühike ja kui sul ei ole just ekstreemselt tundlik nahk või mõni nahahaigus, siis on ajutised tattood täiesti ohutud. Kuna kleebitav ajutine tattoo paigaldatakse naha peale, on allergilise reaktsiooni tõenäosus väga väike. Kui allergiline reaktsioon siiki tekib, siis eemalda tattoo nahalt esimesel võimalusel.

Erinevalt kleebitavatest ajutistest tattoodest, võivad henna või mõne muu tooniva pasta abil tehtud tattood siiski põhjustada allergilist reaktsiooni. Väldi nende tegemist, kui sul on ülitundlikkus. 

Kui lihtne on ajutisi tattoosid eemaldada? 

Üldiselt on ajutised tattood lihtsalt eemaldatavad. Kuna nad on veekindlad, siis lihtsalt vee ja seebiga neid maha ei saa. Tuleb kasutada näiteks veekindla meigi eemaldajat, alkoholi, puhastusõli või käte desinfitseerijat, et tattood eemaldada. Kõige kiiremini eemaldub tattoo kasutades küünelakieemaldajat. Mida kauem kleebitav ajutine tattoo on nahal olnud, seda kergem on seda eemaldada. Henna või muu pigmendiga joonistatud tattoode puhul soovitatakse kasutada eelkõige puhastusõli.

 

 

Soovitame kleebitava ajutise tattoo eemaldamiseks kasutada järgmist meetodit: 

 • Niisuta vatipatja alkoholi või beebiõliga
 • Pane niisutatud vatipadi tattoole ja hoia u 30 sekundit
 • Puhasta tattooga nahka õrnalt vatipadjaga ja korda protseduuri, kuni nahk on puhas
 • Peale tattoo täielikku eemaldamist, pese see piirkond puhtaks ja kuivata
 • Kasuta nahka niisutavaid tooteid, et nahk maha rahustada
 • Ära hõõru nahka tugevalt, kuna see võib põhjustada nahaärritust 

 

Kui palju ajutised tattood maksavad? 

Ajutiste tattoode hind sõltub peamiselt nende keerukusest ja suurusest. Kõige odavamad on pealekleebitavad ajutised tattood, mille puhul saad väikse kleebise kätte juba ühe euroga. Pealejoonistatavad tattood on pealekleebitavatest oluliselt kallimad, kuna need joonistatakse nahale käsitsi. Kõige kallimad on airbrush tattood, kuna nende jaoks on vaja spetsiaalset tehnikat. 
 
 

Miks üldse peaks ajutisi tattoosid kasutama?

Põhjused, miks paigaldada ajutine tattoo:

 • Oled ammu tätoveeringut soovinud, kuid ei taha, et see oleks püsiv
 • Tahad oma keha kaunistada kiiresti ja valutult
 • Tahad suvel oma nahale lihtsalt ilusat pilti
 • Tahad kedagi üllatada/šokeerida
 • Tahad mõnel üritusel silma paista
 • Tahad minna stiilipeole
 • Tahad teha midagi ekstreemset
 • Otsid tegevusi lastele
 • Tahad soodsat kehakaunistust
 • Otsid kingitusi lastele 

Vali omale meelepärane ajutine tattoo siit