Lihavõttemunade kaunistamine ajutiste tattoodega

27.03.2022
Lihavõttemunade kaunistamine ajutiste tattoodega

Ajutised tattood on lahedad pildid, millega saad oma nahka kaunistada. Aga kas teadsid, et nendega saab kaunistada ka erinevaid esemeid? Ainus nõue on see, et kaunistatav pind peab kannatama vett.

Üks suurepärane idee ajutiste tattoode kasutamiseks on kaunistada nendega lihavõttemune.

Loe edasi, kuidas seda teha.

1. Alustuseks keeda munad kõvaks. Kõige paremini jäävad pildid nähtavad valgel munal, aga võid kasutada ka pruuni värvi mune või munad enne tattoodega kaunistamist meelepärast värvi värvida.

2. Oota, kuni munad on jahtunud toatemperatuurile. Kindlasti ära kaunista just külmkapist võetud mune, kuna külmale pinnale ei jää ajutised tattood korralikult kinni. Külmkapist võetud munad soojenda toatemperatuurini. Enne tattoga kaunistamist peavad munad olema täiesti kuivad.

3. Tattoo munale kleepimiseks lõika valitud motiiv võimalikult kontuuri lähedalt välja. Mida väiksem pilt, seda lihtsam on seda munale kleepida. Suuremate motiivide puhul jääb pildile rohkem kortse.

4. Eemalda tattoolt kile ja suru pildiga pool vastu muna.

5. Kasuta märga lappi, et sellega tattoo tihedalt vastu muna suruda ja paber märjaks teha. Hoia lappi u 10-15 sekundit tattoo paberil, ürita tattood samal ajal mitte liigutada. Seejärel piilu ettevaatlikult paberi serva alla, kas tattoo on ilusti munale kinnitunud.

Kasuta märga lappi, et pildil olevad kortsud ettevaatlikult välja siluda.

6. Kuivata muna ja kaunistus ongi valmis!

Ajutiste tattoodega saad kaunistada kõik oma lihavõttemunad lihtsalt ja kiiresti ning tulemus muudab pidulikuks iga pühadelaua. 

Ajutiste tattoodega munade kaunistamine on nii lihtne, et sellega saavad hakkama ka lapsed. 

Siin ka üks pilt, milline on munadepühade tattoo viis päeva peale nahale kleepimist. Serva suutsin kohe peale paigaldamist ära rikkuda, seega mainin siin veel, et värskelt nahale kleebitud tattood ei tohi u pool tundi peale paigaldamist hõõruda.

Parim lihavõttepühade tattoode komplekt nii enda, kui munade kaunistamiseks on siin: https://www.sipelgapood.ee/et/a/tillukeste-tattoode-komplekt-lihavotted-20tk

Kauneid ja lõbusaid munadepühi!